شیوه به قداست رساندن یک اعتراف کننده نامعتبر در پالیز - ارتباط امروزنمایش " شیوه به قداست رساندن یک اعتراف کننده نامعتبر " به نویسندگی و کارگردانی آرش واحدی و تهیه کنندگی علیرضا مولایی از 24 آبانماه سال 1396 در تماشاخانه پالیز به روی صحنه رفته است. آرش واحدی روزنامه نگاریست که 5 تجربه نمایش را در کارنامه هنری خود و همچنین سابقه فعالیت در روزنامه هایی نظیر سینما دارد.

واحدی درباره اجرای این اثر معتقد است: این نمایش تنها قصد دارد اهمیت واژه "انتخاب" را به مخاطب یاداوری کند. انتخابی که می تواند گاهی به یک فاجعه ختم شود و گاهی افراد را به رستگاری برساند. این انتخابها برپایه اصولی که از آنها تعاریف مشخصی داریم صورت می گیرد. بعضی افراد برپایه اصول اخلاقی و انسانی انتخاب می کنند و برخی دیگر برپایه قواعد مذهبی و عده ای نیز برپایه تچربیاتی که در زندگی از سر گذرانیده اند و انتخاب میان گزینه های انسانی و مذهبی به موازات هم گذر می کنند.

در این نمایش سعی شده است تضاد میان انتخابهای انسانی و مذهبی زیر ذره بین قرار گیرد. جایی که خط قرمزهای مذهبی با شرایط انسانی همخوانی ندارند و در شرایطی خاص باعث سخت شدن انتخاب می شوند. سوال اصلی این نمایش این است که " آیا خطای انسانی مهلک تر ایت یا خطای مذهبی؟"

بازیگران این نمایش به ترتیب ورود به صحنه عبارتند از: محمد نادری، خاطره خاتمی، علی باقری و آذین نظری.

انتهای پیام/ محمدحسن اسدی طاری