مهرزاد حمیدی - عکس از ایرناارتباط امروز: پنجمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای از سوی دبستان غیر دولتی شهریار به نمایندگی از آموزش و پرورش منطقه 6 تهران و با حضور مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، جواد نظریان رئیس آموزش و پرورش منطقه 6 تهران، مسئولین آموزش و پرورش منطقه 6 تهران، دانش آموزان و والدین آنها در سالن ورزشی شهرداری منطقه یازده با شعار" دانش آموز فعال، مدرسه شاد و جامعه سالم " برگزار شد.

فخرالله یونسی - ارتباط امروزفخراله یونسی، مدیر دبستان شهریار منطقه 6 تهران و دبیر برگزاری این همایش، نقش و جایگاه سلامتی و نشاط در یک جامعه را به عنوان یکی از ضروری ترین اهداف تربیت و موفقیت نسلها برشمرد. به گفته وی در یک جامعه تنبل و بی نشاط زمینه بروز هر نوع آسیب، بزهکاری و فساد به وجود خواهد آمد و بدیهی است ارتقای سطح سلامت و شادابی در جامعه موجب افزایش سطح تفکر و تعقل و به طبع آن نیکبختی و سعادتمندی خواهد شد.

دبستان و پیش دبستان غیر دولتی شهریار در منطقه 6 به عنوان تنها نماینده سبک آمادگی جسمانی و دفاع شخصی در مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران محسوب می شود که با اهداف ذیل رویکرد دفاع شخصی را برای زنگهای  ورزش در مدرسه برنامه ریزی و اجرا نموده است:

1- آموزش مهارتهای خود کنترلی و خود تنظیمی به دانش آموزان

2- آموزش مهارت کنترل خشم

3.- ارتقای سیستم عصبی و هماهنگی اعضای حسی

4- کاهش اضطراب به واسطه ارتقای سطح هوشیاری ذهنی

5- توجه به پدافند غیر عامل با توجه به کسب قدرت بدنی

6- کیفیت بخشی حیطه روانی – حرکتی از حیطه های یاددهی – یادگیری

7- کسب قابلیت هایی مانند چابکی و انعطاف پذیری

8- اعتنا به اخلاق محوری، نگرش سیستمی و حس رفاقت

9- ارتقای تمرکز و دقت

10- تقویت مهارت جرأت ورزی از طریق تقویت اراده ورزشی

11- زمینه تخلیه مناسب هیجانها

12- ارتقای اعتماد به نفس با شعار مبارزه با تنبلی

13- توانایی دفاع از خود در برابر تهدیدات مجرمانه


محمدحسن اسدی طاری

انتهای پیام/