اسکار - ارتباط امروزسرویس فرهنگی: آکادمی علوم و هنرهای نمایشی آمریکا دقایقی پیش فهرست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ را اعلام کرد. در این همایش هنری سالانه، فیلم «شکل آب» با ۱۳ نامزدی دریافت اسکار در رشته های مختلف، پیشتاز است.

 

 

 

فهرست کامل نامزدهای دریافت جایزه اسکار در سال جاری میلادی عبارتست از:

در زمینه بهترین فیلم:

مرا با نامت صدا کن، تیره‌ترین ساعت، دانکرک، برو بیرون، لیدی برد، رشته خیال، پست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

در زمینه بهترین بازیگر زن در نقش اول:

سلی هاکینز در فیلم شکل آب، فرانسیس مک‌دورمند در فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری، مارگو رابی در فیلم من، تونیا، سیرشا رونان در فیلم لیدی برد، مریل استریپ در فیلم پست

در زمینه بهترین بازیگر مرد در نقش اول:

تیموتی شلمی در فیلم مرا با نامت صدا کن، دنیل دی لوییس در فیلم رشته خیال، دنیل کالویا در فیلم برو بیرون، گری اولدمن در فیلم تیره‌ترین ساعت، دنزل واشینگتن در فیلم جناب رومن ج. ایزراییل

در زمینه بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

مری ج بلایج در فیلم گل‌گرفته، آلیسون جنی در فیلم من، تونیا، لزلی منویل در فیلم رشته خیال، لوری مککاف در فیلم لیدی برد، آکتاویا اسپنسر در فیلم شکل آب

در زمینه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

ویلم دفو در فیلم پروژه فلوریدا، وودی هارلسون در فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری، ریچارد جنکینز در فیلم شکل آب، کریستوفر پلامر در فیلم تمام پول دنیا، سم راکول در فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

در زمینه بهترین کارگردان:

دانکرک - کریستوفر نولان، برو بیرون - جوردن پیل، لیدی برد - گرتا گرویگ، رشته خیال - پل توماس اندرسون، شکل آب - گیرمو دل تورو

در زمینه بهترین فیلم غیر انگلیسی:

یک زن محشر - شیلی، توهین - لبنان، بی‌عشق - روسیه، از جسم و روح - مجارستان، مربع - سوئد

در زمینه بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی:

بیمار بزرگ، برو بیرون، لیدی برد، شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

در زمینه بهترین فیلمنامه اقتباسی:

مرا با نامت صدا کن، هنرمند فاجعه، لوگان، بازی مالی، گل‌گرفته

درزمینه بهترین انیمیشن:

بچه رئیس، نان‌آور، کوکو، فردیناند، دوست داشتن ونسان

در زمینه بهترین تدوین:

بچه راننده، دانکرک، من، تونیا، شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

در زمینه بهترین موسیقی:

دانکرک، رشته خیال، شکل آب، جنگ ستارگان، آخرین جدال، سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

در زمینه بهترین فیلمبرداری:

بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، تیره‌ترین ساعت، گل‌گرفته، شکل آب

در زمینه بهترین طراحی لباس:

دیو و دلبر، تیره‌ترین ساعت، رشته خیال، شکل آب، ویکتوریا و عبدل

در زمینه بهترین گریم:

تیره‌ترین ساعت، ویکتوریا و عبدل، شگفتی

 انتهای پیام/ محمد حسن اسدی طاری