گروه آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی به عضویت انجمن های بین‌المللی مدارس مددکاری اجتماعی و آموزش مددکاری اجتماعی آسیا و اقیانوسیه درآمد.
به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ مدیر گروه آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: در حاشیه برگزاری اجلاس علمی بین ‌المللی مددکاری اجتماعی، تعلیم و تربیت و توسعه اجتماعی ۲۰۱۸ که با حضور استادان، صاحب‌نظرانی از کشورهای مختلف جهان در شهر دوبلین ایرلند برگزار شد، این دانشگاه به عنوان نخستین دانشگاه کشور عضو این انجمن ها شد.
محمد زاهدی اصل خاطرنشان کرد: اجلاس علمی بین ‌المللی مددکاری اجتماعی، تعلیم و تربیت و توسعه اجتماعی به ‌عنوان بزرگ ‌ترین گردهمایی مددکاران اجتماعی از سراسر جهان به صورت دوسالانه و با هدف ارتقای سطح علمی و حرفه‌ ای مددکاران اجتماعی و شناساندن جایگاه واقعی این رشته برگزار می شود.
وی با اشاره به حضور سه عضو هیات علمی گروه آموزشی مددکاری دانشگاه علامه طباطبایی در جمع نزدیک به سه هزار شرکت کننده در این اجلاس از گفت و گو با شخصیت‌های علمی بین‌المللی حوزه مددکاری از کشورهای مختلف خبر داد و افزود: در چارچوب توسعه فعالیت ‌های علمی و پژوهشی بین ‌المللی مقدمات پیوستن دانشگاه علامه طباطبایی به انجمن‌های تخصصی فراهم شد.
زاهدی اصل گفت: انجمن بین‌ المللی مدارس مددکاری اجتماعی در سال ۱۹۲۸ راه‌اندازی شد و ‌اکنون نزدیک به ۹۰ سال است که به حوزه‌های آموزش مددکاری اجتماعی و ارزش‌های حرفه در سطح جهانی توجه خاص دارد. همچنین انجمن آموزش مددکاری اجتماعی آسیا و اقیانوسیه به شبکه‌ سازی و حمایت ‌های پژوهشی و آموزشی دانشگاه کمک شایانی خواهد کرد.
وی با اشاره به‌ ضرورت برقراری ارتباط با مجامع و انجمن ‌های تخصصی علمی بین‌المللی اظهار داشت: برگزاری این اجلاس ‌ها و دیدارهای حاشیه‌ای آن در جامعه مددکاری اجتماعی جهانی از اهمیت بالایی برخوردار‌است.
به گفته زاهدی اصل، هدف اصلی فدراسیون و انجمن مدارس مددکاری اجتماعی استانداردسازی جهانی حرفه و آموزش مددکاری اجتماعی است؛ بنابراین اجلاس بستر لازم برای نزدیک شدن به این استانداردها را مهیا می کند.

انتهای پیام/